LoftyFRM | Türkiye'nin Güncel Paylaşım Platformu
 
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
LG G6`da Görülen Hatalar & Çözümleri
(Okunma: 23)
athırsızı1
#1
lgg6-phone_tile.jpg

LG'nin ürettiği amiral gemileri son yıllarda kullanıcı nezdinde epey güven kaybı yaşadı. Modüler akıllı telefon sevdasından vazgeçtikten sonra geri dönüş sinyalleri veren şirket, LG G6 ile kötü gidişata artık bir dur demek istiyor. En son çıkardığı amiral gemisini güzel tasarım, muhteşem bir kamera, mükemmel performans ve sağlam pil ömrü gibi temeller üzerine kuran LG, 18:9 en-boy oranına sahip ekranla da yeni bir deneyim sunuyor. Kısacası LG G6, 2017 yılının en iyi akıllı telefonlarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Peki bu yorumlar LG G6'nın sorunları olmadığı anlamına mı geliyor? Elbette hayır. Bu blogda LG G6 sorunları ve çözümleri üzerine bazı bilgiler paylaşacağız.
Herhangi bir akıllı telefon veya tablet gibi LG G6'da sorunsuz değil. Bu nedenle, LG G6 sahiplerinin sıkça karşılaştığı sorunlardan bazılarını topladık ve bunları nasıl düzeltebileceğiniz hususunda bazı çözüm önerileri sunduk. Şimdiye kadar herhangi bir sorun ile karşılaşmayan kullanıcılar olabilir, sayıları az dahi olsa sizleri bilgilendirmeliyiz.

LG G6 Cihaz Çöktü Hatası ve Çözümü
Telefonu kilitledikten sonra "cihazınız bozuk olabilir ve düzgün çalışmayabilir" mesajını gören çok az sayıda kullanıcı olduğu söyleniyor. Kullanıcılar kilidi açtığında bu sorun görülürken, bazı durumlarda herhangi bir değişiklik yapılmadığında da bu mesajla karşılaşılabiliyor.
Bu noktada potansiyel çözüm önerimiz, cihazı kapatıp tekrar açmanız yönünde olacaktır. Büyük ihtimalle bu hatayı Android 7.0 Nougat ile tanıtılan Verified Boot işlemi yüzünden alıyorsunuz. Bazı uygulamalar ve diğer özellikler cihazın doğru çalışmasını engelleyebilir ve bu iletinin gelmesine neden olabilir. Kısa zamanda bir düzeltme ile bu yazılım sorunu halledilecektir. 

LG G6 Parmak İzi Tarayıcısı Çalışmıyor Hatası ve Çözümü
LG G6 kullanıcılarının bir çoğu parmak izi tarayıcısının son derece hızlı ve doğru çalıştığını söylese de, bazı LG G6 sahipleri, tarayıcının parmak izini tanımadığını ve cihazı yavaşlattığını iddia ediyorlar. 
Bu konudaki çözüm önerimiz, cihazda depoladığınız parmak izlerini silip yeniden eşleştirmeyi denemeniz yönünde olacaktır. Aynı parmak izini iki kez tanıtmış olabilirsiniz. Diğer durumlarda ise önbelleğinizi temizleyebilirsiniz. Ayarlar > Genel > Telefon Yöneticisi > Depolama bölümüne gidin ve Dahili Depolama üzerine dokunun. Sonra Önbellek Verileri üzerine tıklayın ve temizleyin.

g6-review-13.jpg

LG G6 "OK Google" Sesli Komut Çalışmıyor Hatası ve Çözümü
Bazı kullanıcılar LG G6'da Google Assistant'ı başlatmak için "OK Google" sesli komutunun çalışmadığını ve sesi algılamadığını saptadı. 
Bu konuda yapmanız gereken Ayarlar > Uygulamalar bölümüne gidip Google uygulamasının verilerini temizleyin. Ardından telefonu yeniden başlattıktan sonra ses modelini yeniden eğitmeniz gerekecek. Ayarlar bölümünden Google Hizmetleri bölümünü bulun ve Arama > Ses bölümlerini takip ederek ses modunu geri alın.
Ara
Cevapla
#ByAli
#2
+


DESTEK VE SORULARINIZ İÇİN Ö.M ATINIZ .
7qzQ8a.pngLoftyFrm.com
Ara
Cevapla
Posion
#3
Eyw athırsızı


01WzBB.gif
4PWzMG.gif
Ara
Cevapla
 


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 28-05-2017, Saat: 05:53