LoftyFRM | Türkiye'nin Güncel Paylaşım Platformu
 
Konuyu Oyla:
  • Derecelendirme: 0/5 - 0 oy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Bilgisayardan Instagram'a Fotoğraf Yüklemek!
(Okunma: 51)
Root
#1
Star 
untitled-1_151.png?itok=5pgkMHV0


O muhteşem fotoğrafı yakalamak ne kadar zor biliyorum. Olur ya başkasının telefonundan ya da profesyonel kamerayla çekilmiş olur, [Linkleri yalnızca üyeler görüntüleyebilir. Üye Olmak İçin Buraya Tıklayın.]’tan atınca bulanıklaşır, E-mail yoluyla gönderilse? Bu sefer de [Linkleri yalnızca üyeler görüntüleyebilir. Üye Olmak İçin Buraya Tıklayın.]’a yüklemek için al onu yine telefona indir, e yine istenilen kalitede değil bu…
Web tarayıcılarımızda girdiğimiz [Linkleri yalnızca üyeler görüntüleyebilir. Üye Olmak İçin Buraya Tıklayın.] adresi uzun zamandır sade ve kullanışsızdı. Hatırlayanlar bilir, kişi arama olanağı vermeyen, bildirimlerinize dahi bakamadığınız internet sitesi deyim yerindeyse olmasa da olurdu. Zaman içerisinde gelişen ve birçok özelliği bünyesine ekleyen Instagram, son olarak bu mağduriyetimizi fark etmiş olacak ki, yayınladığı yeni güncellemesiyle artık fotoğraflarınızı bilgisayardan direk yükleyebilmenize de olanak veriyor.

Adım-1:
Instagram internet sitesini, [Linkleri yalnızca üyeler görüntüleyebilir. Üye Olmak İçin Buraya Tıklayın.] tarayıcınız üzerinden açtıktan sonra ilk yapmanız gereken 'Ctrl+Shift+C' kısayolunu kullanarak, 'geliştirici araçları'nı açmak. Anlayanlar için çocuk oyuncağı, benim gibi 'kodculuk'la arası pek iyi olmayanlar için biraz kafa karıştırıcı görünen konsoldan, mobil moduna geçişi sağlamak için:

adim1.png

Resimde kırmızı ok ile işaretlenen simgeye tıklamanız yeterli. Bundan hemen sonra ekrandaki görüntünün, mobil telefonlarınızda kullandığınız Instagram uygulamasıyla aynı şekle büründüğünü göreceksiniz.

Adım-2:
Ekranı dokunmatik telefonlarınız gibi kullanabilmeniz için 'element seçme aracı'nı etkisiz hale getirmeniz gerekiyor ki, ekranda işlem yapabilmeniz mümkün olsun. Bunun için de aşağıdaki fotoğrafın sol alt köşesinde kırmızı çember içerisine alınanarak belirtilmiş sembole dokunmanız yeterli.

adim2.png

Artık faenizle dokunmatik ekranınızı yönetir gibi, bilgisayar ekranızı yönetebilir, klasik fotoğraf yükleme tuşu olan kamera sembolüne tıklayabilirsiniz.

Adım-3:
Fotoğraf yükleme işlemi, tıpkı Facebook ve Twitter gibi diğer sosyal medya siteleriyle birebir aynı. Dosyanızı kayıtlı olduğunuz konumdan seçin:

adim3.png

Adım-4:
Instagram bilgisayar üzerinden fotoğrafınızın boyutlarını kendi boyutuna ayarlamanıza olanak veriyor. Fotoğrafı seçtiktan sonra sol alt köşesindeki kapalı parantez ile fotoğrafınızı [Linkleri yalnızca üyeler görüntüleyebilir. Üye Olmak İçin Buraya Tıklayın.] boyutuna sığdırabilirsiniz.

adim4.png

Fakat tam bu noktada moral bozucu bir haberim var ki tahmin ediyorum pek hoşunuza gitmeyecek, Instagram filtrelerine bilgisayar üzerinden ulaşmanız henüz mümkün değil


JkG1Nq.gif
Ara
Cevapla
 


Hızlı Menü:


Konuyu Okuyanlar: 1 Ziyaretçi
  Tarih: 23-06-2017, 13:14